Matri Concept Store Helsinki 

Welcome to visit our concept boutique in Helsinki!

Kapteeninkatu 11 A
00140 Helsinki

+358 50 465 5584
info@matri.fi

Mon-Fri 11-18
Sat 11-15

Finland

Vepsäläinen Espoo

MATRI shop-in-shop Vepsäläisen päämyymälässä, tervetuloa tutustumaan!

Juvankartanontie 11
02920 Espoo

Puh. 020 – 780 1471
www.vepsalainen.com

Vepsäläinen Helsinki Makkaratalo Citycenter

Shop-in-shopissa esillä MATRIn tekstiilit, Hilja-sänky sekä Lempi sarja.

Keskuskatu 6
00100 Helsinki

Puh. 020 7801 630
helsinki.citycenter@vepsalainen.com
www.vepsalainen.com

Vepsäläinen Tampere

Shop-in-shopissa esillä MATRI sängynpäädyt, helmalakanat ja vuodetekstiilit.

Vepsäläinen Ratina 
Vuolteenkatu 1
33100 Tampere

Puh. 020 – 7801 430
tampere@vepsalainen.com
www.vepsalainen.com

Vepsäläinen Espoo Suomenoja

MATRI shop-in-shopista löydät Hilja-vuoteen, päädyt ja helmalakanat.

Martinsillantie 10, yläkerta
02270 Espoo

Puh. 020 – 7801 300
espoo.suomenoja@vepsalainen.com
www.vepsalainen.com

Vepsäläinen Kuopio

Shop-in-shopissa esillä MATRI sängynpäädyt, helmalakanat ja vuodetekstiilit.

Kauppakeskus Cantti, Kartanonkatu 4 B
70700 Kuopio

Puh. 020 – 7801 220
kuopio@vepsalainen.com
www.vepsalainen.com

Vepsäläinen Lahti

Shop-in-shopissa esillä MATRIn tekstiilit, sängynpäädyt sekä helmalakanat.

Kauppakatu 23
15140 Lahti

Puh. 020 7801 320
lahti@vepsalainen.com
www.vepsalainen.com

Vepsäläinen Raisio

Raision Vepsäläiseltä Matrin Kaino- ja Hilja-vuoteet, päädyt, helmalakanat sekä vuodetekstiilit.

Kalustekatu 1 B
20320 Raisio

Puh. 020 7801 240
raisio@vepsalainen.com
www.vepsalainen.com

 

Maricken Shop Turku

Aivan Kauppatorin tuntumassa – tervetuloa tutustumaan MATRI-sänkyihin!

Yliopistonkatu 13
20100 Turku

Puh. 02 – 435 0400
shopturku@maricken.fi
www.maricken.fi

 

Maricken Shop Helsinki

Marickenista MATRI sängynpäädyt, helmalakanat ja vuodetekstiilit.

Lauttasaarentie 45
00200 Helsinki

Puh. 09 – 6216 700
shophelsinki@maricken.fi
www.maricken.fi

Finnish Design Shop

Finnish Design Shopin verkkokaupasta löydät Lempi-kalustesarjan, päiväpeitteet ja vuodevaatteet.

Finnish Design Shop Oy
Iso-Heikkiläntie 6
20200 Turku

Puh. 020 743 2530

www.finnishdesignshop.fi
info@finnishdesignshop.fi

Ribbon

Ribbonissa esillä Kaino ja Aurea vuoteet sekä sängynpäädyt, helmalakanat ja tekstiilit.  

Turuntie 6
32200 Loimaa

Puh. 02 – 762 4200
myynti@ribbon.fi

Loviisan Aitta

MATRI sängynpäädyt, helmalakanat ja vuodetekstiilit löydät nyt Loviisan aitasta!

Vahdontie 600
21290 Rusko

Puh. 02 – 432 2227
helena.aho@loviisanaitta.fi

Sisustustalo Kodinonni

Kodinonnista löydät MATRI sängynpäädyt, helmalakanat ja vuodetekstiilit.

Kauppakatu 17
26100 Rauma

Puh. 02 – 822 1030
kodinonni@kodinonni.net
kodinonni.net

Sisustus Camomille Oy

Camomillesta MATRI sängynpäädyt, helmalakanat ja vuodetekstiilit.

Runeberginkatu 35
00100 Helsinki

Puh. 09 – 444 244
pia.suihko@camomille.fi
camomille.fi

Toppari Kaluste

MATRI shop-in-shop huonekaluhalli Toppari Kalusteessa Seinäjoen Rengastiellä. Tervetuloa tutustumaan!

Rengastie 3
60120  Seinäjoki

Puh. 06 – 414 3110
tiina.toppari@netikka.fi

Germany

FENNOBED Frankfurt

Hanauer Landstraße 161-173
60314 Frankfurt am Main 
Germany

+ 49 (0) 69 – 904 398 510
info@fennobed.de
www.fennobed.de

FENNOBED Berlin

Kantstraße 17
im stilwerk Berlin 1. OG
10623 Berlin
Germany

+49 (0) 30 – 6165 4760
berlin@fennobed.de
www.fennobed.de

FENNOBED Dusseldorf

Ernst-Gnoß-Str. 3
40219 Düsseldorf
Germany

 +49 (0) 211 – 59 85 11 21
duesseldorf@fennobed.de
www.fennobed.de

FENNOBED Mannheim

C1 13-15
68159 Mannheim
Germany

+49 (0) 621 – 4372 9220
mannheim@fennobed.de
www.fennobed.de

FENNOBED Munich

Hans-Stießberger-Straße 1
85540 Haar / Munich
Germany

 +49 (0) 89 – 4546 2335
muenchen@fennobed.de
www.fennobed.de

FENNOBED Nuremberg

Äußere Sulzbacher Str. 16
90489 Nuremberg
Germany

Telefon: +49 (0) 911 – 99 98 46 27
nuernberg@fennobed.de
www.fennobed.de

FENNOBED Hamburg

Spaldingstraße 64–68
20097 Hamburg
Germany

+49(0)40 – 25 33 39 10
hamburg@fennobed.de
www.fennobed.de

FENNOBED Stuttgart

Rosensteinstraße 9
70191 Stuttgart
Germany

+49 (0) 711 – 5042 5507
stuttgart@fennobed.de
www.fennobed.de

FENNOBED Hanover

Karmarschstraße 50
30159 Hanover
Germany

+49 (0) 511 – 519 475 58
hannover@fennobed.de
www.fennobed.de

FENNOBED Wiesbaden

Rheinstraße 39
65185 Wiesbaden
Germany

+49 (0) 611 – 58 01 87 60
wiesbaden@fennobed.de
www.fennobed.de

FENNOBED Cologne

Hahnenstraße 31
50667 Cologne
Germany

+49 (0)221 993 855 05
koeln@fennobed.de
www.fennobed.de

FENNOBED Dresden

Neustädter Markt 6
01097 Dresden
Germany 

+49 (0) 351 – 84160691
dresden@fennobed.de
www.fennobed.de

FENNOBED Regensburg

Bruderwöhrdstr. 15 b
93055 Regensburg
Germany

+49 (0) 941 – 7803 6770
regensburg@fennobed.de
www.fennobed.de

FENNOBED Buchholz

Löffelsend Polsterwerkstätten GmbH
Am Hirschwechsel 5
21244 Buchholz
Germany

+49 (0) 4186 – 89 58 0
info@loeffelsend.de
www.fennobed.de

Das schöne Bett Potsdam

Kurfürstenstraße 1
14457 Potsdam
Germany

+49 (0) 331 23 53 67 97
potsdam@fennobed.de

Switzerland and Austria

FENNOBED Zurich

Albulastrasse 54
CH-8048 Zürich
Switzerland

+41 (0) 43 – 811 77 70
zuerich@fennobed.ch
www.fennobed.de

FENNOBED Bern

Wilkerstr. 20 (Ecke Waldeggstrasse)
CH-3097 Bern-Liebefeld
Switzerland

+41 (0) 31 – 556 85 19
bern@fennobed.ch

FENNOBED Luzern

Bahnhofstr. 2-4
CH-6030 Luzern-Ebikon
Switzerland

+41 (0) 41 – 558 69 07 
luzern@fennobed.ch

FENNOBED Klagenfurt

Krone Platz 1/1B
9020 Klagenfurt am Wörthersee
Austria

+43 (0)463 – 39 11 00
klagenfurt@fennobed.at
www.fennobed.de

FENNOBED Salzburg

Gusswerk / HotelDesign Werkstatt
Söllheimerstraße 16 – Objekt 6 c
5020 Salzburg
Austria

+43 (0) 676 – 42 11 511
salzburg@fennobed.at
www.fennobed.de

Spain

FENNOBED Mallorca

Carrer del Conquistador, 3
E – 07001 Palma de Mallorca
Spain

+34 – 871 711 500
mallorca@fennobed.es
www.fennobed.de

Updating…
  • No products in the cart.