Mukana Huvila & Huussi -ohjelmassa. Lue lisää ja inspiroidu mökkien makuutiloista.

Jälleenmyyjät

Matri-sänkyjä myydään Suomessa, Saksassa, Itävallassa, Sveitsissä ja Espanjassa. Kaikki yhteistyökumppanimme jakavat perheyrityksemme arvot.

Alla olevasta listasta löydät lähimmän jälleenmyyjän.

CHOOSE COUNTRY

ESPOO

VEPSÄLÄINEN Kehä III

  • Oona, Cassia, Kaino, Aurea, Hilja Classic
  • Lempi-sarja
  • päädyt, helmalakanat ja tekstiilit
Juvankartanontie 11, 02920 Espoo 0207801471 https://www.vepsalainen.com/

ESPOO

VEPSÄLÄINEN Suomenoja

  • Kaino, Aurea, Suvia, Hilja Classic, Daybed
  • Lempi-sarja
  • päädyt, helmalakanat ja tekstiilit
Martinsillantie 10, yläkerta 02270 Espoo 0207801300 espoo.suomenoja@vepsalainen.com https://www.vepsalainen.com/

ESPOO

Cobello

  • Lempi-sarja
  • päädyt, helmalakanat ja tekstiilit
Länsituuli 5, 02100 Espoo 0941767676 https://www.cobello.fi/

HELSINKI

VEPSÄLÄINEN Bedroom

  • Cassia, Kaino, Aurea, Hilja Classic, Daybed
  • Lempi-sarja
  • päädyt, helmalakanat ja tekstiilit
Mannerheimintie 2, 00200 Helsinki 0207801360 https://www.vepsalainen.com/

HELSINKI

VEPSÄLÄINEN Annankatu

  • Oona, Kaino
  • Lempi-sarja
  • päädyt, helmalakanat ja tekstiilit
Annankatu 25, 00100 Helsinki 0207801410 helsinki.keskusta@vepsalainen.com https://www.vepsalainen.com/

HELSINKI

VEPSÄLÄINEN Lanterna

  • Kaino, Aurea, Hilja Classic
  • Lempi-sarja
  • päädyt, helmalakanat ja tekstiilit
Kauppakeskus Lanterna, Varikkotie 2 B 00880 Helsinki 0207801210 helsinki.lanterna@vepsalainen.com https://www.vepsalainen.com/

HÄMEENLINNA

VEPSÄLÄINEN Hämeenlinna

  • Cassia, Kaino, Aurea
  • Lempi-sarja
  • päädyt, helmalakanat ja tekstiilit
Katsastusmiehentie 1, 13130 Hämeenlinna 0207801690 hameenlinna@vepsalainen.com https://www.vepsalainen.com/

JYVÄSKYLÄ

VEPSÄLÄINEN Jyväskylä

  • Oona, Kaino, Aurea, Hilja Classic
  • Lempi sarja
  • päädyt, helmalakanat ja tekstiilit
Tourulantie 13, 40100 Jyväskylä 0207801420 jyvaskyla@vepsalainen.com https://www.vepsalainen.com/

KOKKOLA

Nivalan Laatukaluste

  • Cassia, Kaino, Aurea, Suvia
  • päädyt, helmalakanat ja tekstiilit
Pitkänsillankatu 15, 67100 Kokkola 065578700 kokkola@laatukaluste.com https://www.laatukaluste.com/

KOUVOLA

VEPSÄLÄINEN Kouvola

  • Kaino
  • päädyt, helmalakanat ja tekstiilit
Katajaharjuntie 4, 45720 Kouvola 0207801290 kouvola@vepsalainen.com https://www.vepsalainen.com

KUOPIO

VEPSÄLÄINEN Kuopio

  • Kaino, Aurea, Hilja Classic
  • päädyt, helmalakanat ja tekstiilit
Kauppakeskus Cantti, Kartanonkatu 4 B, 70700 Kuopio 0207801220 kuopio@vepsalainen.com https://www.vepsalainen.com

LAHTI

VEPSÄLÄINEN Lahti

  • Cassia, Kaino, Aurea, Hilja Classic
  • päädyt, helmalakanat ja tekstiilit
Kauppakatu 23, 15140 Lahti 0207801320 lahti@vepsalainen.com https://www.vepsalainen.com

LAPPEENRANTA

VEPSÄLÄINEN Lappeenranta

  • Oona, Kaino, Aurea
  • päädyt, helmalakanat ja tekstiilit
Myllymäenkatu 34, 53550 Lappeenranta 0207801280 lappeenranta@vepsalainen.com https://www.vepsalainen.com

LOIMAA

Ribbon

  • Kaino
  • päädyt, helmalakanat ja tekstiilit
Turuntie 6, 32200 Loimaa 027624200 myynti@ribbon.fi https://verkkokauppa.ribbon.fi/

OULU

VEPSÄLÄINEN Oulu

  • Kaino, Aurea
  • päädyt, helmalakanat ja tekstiilit
Taka-Lyötyn Aukio 4, 90140 Oulu 0207801230 oulu@vepsalainen.com https://www.vepsalainen.com

RAISIO

VEPSÄLÄINEN Raisio

  • Kaino, Aurea
  • päädyt, helmalakanat ja tekstiilit
Kalustekatu 1 B, 20320 Raisio 0207801240 raisio@vepsalainen.com https://www.vepsalainen.com

RAUMA

Sisustustalo Kodinonni

  • päädyt, helmalakanat ja tekstiilit
Kauppakatu 9, 26100 Rauma 35828221030 kodinonni@kodinonni.net https://kodinonni.net/

ROVANIEMI

VEPSÄLÄINEN Rovaniemi

  • päädyt, helmalakanat
  • Lempi-sarja
Vapaudentie 2-4, 96100 Rovaniemi 0207801600 rovaniemi@vepsalainen.com https://www.vepsalainen.com

RUSKO

Loviisan Aitta

  • Kaino
  • päädyt, helmalakanat ja tekstiilit
Vahdontie 600, 21290 Rusko 024322227 helena.aho@loviisanaitta.fi https://www.loviisanaitta.fi/

SEINÄJOKI

VEPSÄLÄINEN Seinäjoki

  • Kaino, Aurea 
  • päädyt, helmalakanat ja tekstiilit
Rengastie 2, 60120 Seinäjoki 0207801652 seinajoki@vepsalainen.com https://www.vepsalainen.com

SEINÄJOKI

Topparin Kaluste

  • Cassia, Kaino, Aurea, Suvia, Hilja Classic
  • päädyt, helmalakanat ja tekstiilit
Rengastie 3, 60120 Seinäjoki 064143110 tiina.toppari@netikka.fi https://topparikaluste.fi/

TAMPERE

VEPSÄLÄINEN Ratina

  • Kaino, Aurea
  • päädyt, helmalakanat ja tekstiilit
Vuolteenkatu 1, 33100 Tampere 0207801430 tampere@vepsalainen.com https://www.vepsalainen.com

VAASA

VEPSÄLÄINEN Vaasa

  • Kaino, Aurea, Cassia
  • päädyt, helmalakanat ja tekstiilit
Moreenikuja 1, 65300 Vaasa 0207801330 vaasa@vepsalainen.com https://www.vepsalainen.com

VANTAA

VEPSÄLÄINEN Porttipuisto

  • Aurea, Kaino, Hilja Classic, Suvia, Daybed
  • päädyt, helmalakanat ja tekstiilit
Porttipuistontie 1, 01200 Vantaa 0207801200 vantaa.porttipuisto@vepsalainen.com https://www.vepsalainen.com

VERKKOKAUPAT

Finnish Design Shop Oy

  • Aina-vuode
  • Lempi-sarja
  • Slim pääty, Base-Skirt helmalakana
  • tekstiilit
  • koiranpedit
Iso-Heikkiläntie 6, 20200 Turku 0207432530 info@finnishdesignshop.fi https://www.finnishdesignshop.fi/